קורס EFT - טיפול זוגי ממוקד רגש

קורס EFT - טיפול זוגי ממוקד רגש

EFT – Emotionally Focused Therapy
56 שעות אקדמיות
הקורס בזום

טיפול זוגי ממוקד רגש – EFT, הינו טיפול קצר-טווח, מבוסס מחקר, המשלב בין גישות חווייתיות ומערכתיות, ופותח על ידי פרופ׳ לז גרינברג וד״ר סו ג׳והנסון.
על-פי המודל, מצוקה זוגית נובעת מקושי ביכולת של בני הזוג להגיע לוויסות רגשי, עצמי וזוגי. הטיפול מסייע ליצור מרחב בטוח בו יכול הזוג להבנות מחדש, באופן חיובי, את הדפוס האוטומטי השלילי (הסייקל) בו הוא שבוי, וזאת תוך התייחסות לשלוש מערכות המוטיבציה המניעות את בני הזוג: מערכת ההתקשרות, מערכת הזהות ומערכת המשיכה.
המודל עוסק בוויסות של רגשות, ביניהם פחד, לא רק במונחים של חרדה, אלא כרגש קיומי המרמז על פגיעות ומאפשר שיח בסוגיות ליבה כגון: בדידות, חוסר אונים, כאב, בושה ועוד. היישומים הפרקטיים של התאוריה מאפשרים טיפול בנושאים אלו באופן שמגביר את תחושות החוסן, תוך הנחה שהאדם במערכות חייו (למשל הזוגיות והמשפחתיות) הינו גמיש ויכול לצמוח ולהתפתח מתוך תחושת מסוגלות שמתאפשרת בתהליך הטיפולי.

במהלך הקורס ניגע  ביסודות הטיפול הזוגי ממוקד הרגש, נכיר את המודל הטיפולי על שלביו השונים ואת מפת הדרכים היישומית שלו. נחשף לעקרונות התאורטיים והפרקטיים של הגישה, במטרה לאפשר התנסות בעבודה ושילוב של עקרונות הטיפול ממוקד הרגש, בעשייה הטיפולית. כל מפגש ישלב המשגה דידקטית, צפייה בסרטי טיפול של מומחים, שיח ותרגול בקבוצות קטנות.
הקורס מיועד לאקדמאים ממקצועות הטיפול, ובמיוחד למטפלים זוגיים בעלי ניסיון.

על המרצה:

עפרה קולא

מטפלת זוגית ומשפחתית, מוסמכת על ידי האגודה הישראלית לטיפול זוגי ומשפחתי.
מוסמכת על ידי  ICEEFT, הארגון הבינלאומי למצוינות בטיפול ממוקד רגש, כמטפלת וכמדריכה.

עפרה מתמחה בעבודה עם זוגות ומשפחות, בגישות ממוקדות רגש והתקשרות, מדריכה ומרצה במרכזי טיפול למשפחה בשרות הציבורי, במרכז הבינתחומי במסגרת תכנית ״הגל החדש בפסיכותרפיה״ ובמסגרות פרטיות נוספות. ממייסדות ומובילות קהילת ה- EFT הישראלית ומעורבת בחקר טיפול זוגי ממוקד רגש, באוניברסיטת בן גוריון.
בעבר עסקה בפיתוח מנהיגות וליווי צוותים ומנהלים, ניהלה רשת ארצית של מרכזי טיפול למשפחה וכן הובילה את תחום הרווחה בקרן פילנטרופית גדולה.
מטפלת ומדריכה בקליניקה פרטית בתל אביב.

הקורס יהיה בהיקף 56 שעות אקדמיות במסגרת של 12 מפגשים, 3:30 שעות מלאות כל מפגש.

המפגשים יתקיימו אונליין בזום , בימי ראשון בין השעות  14:00 עד 17:30

תחילת הקורס –  31/10/2021

מחיר הקורס 3600 ₪ ב-6 תשלומים של 600 ₪ כל תשלום.

ההרשמה לקורס נסגרה, קורס נוסף יפתח בקרוב…

הקורס מוגבל ל-25 משתתפים

ד"ר סו ג'ונסון על שיטת הטיפול EFT

יש שאלות? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם