קורס מבוא לטיפול מיני

 28 שעות אקדמיות בזום

הקורס ייתן למשתתפים/ות טעימה מעולם הטיפול המיני האישי והזוגי . זאת במטרה להבין את המורכבויות הרבות המצויות בתוך המיניות האנושית, על מנת שנוכל לעזור לזוגות ולפרטים שבטיפולנו לערוך אינטגרציה טובה יותר של חלקיהם השונים ולהקטין את הסבל והבושה הכרוך בקושי המיני.

הטיפול המיני-זוגי מתמקם בחיבור שבין הקושי הפיזי – יצירת הסימפטום המיני גופני – לבין שורשיו בנפשו של המטופל, וכיצד הוא בא לידי ביטוי ביחסיו האינטימיים עם האחר ביחסי האהבה.

מטרת הקורס להעניק למטפלים/ות ידע וביטחון לעסוק בנושא רגיש וטעון זה המהווה חלק משמעותי באיכות חייהם של זוגות ופרטים רבים. המטרה תהיה אם כך להכיר ולהתיידד עם העולם המיני, עם השפה המינית, עם החסמים האישיים והתרבותיים המקשים עלינו לפתוח בביטחון ובמקצועיות את הנושאים הרגישים הללו.

הנושאים בהם יעסוק הקורס:
עקרונות הטיפול המיני. כיצד התפתח הטיפול המיני ומהם מקורותיו. מתוך כך נגזור את העקרונות הבסיסיים של הטיפול ואבני היסוד של החשיבה המינית.
מה בין מין ומיניות – השפה המינית. משמעות השפה המינית והיכולת לשאול, להסתקרן מבלי לחדור. נברר את העמדות המופנמות שלנו כמטפלים ואילו תפיסות אנו מביאים עימנו לטיפול.
מעגל התגובה המיניות ומודל Plissit . מודל להערכת ההתערבות ומיקוד עומק ההתערבות.
אינטיק מיני – מה נשאל ומתי זוגות (ויחידים) בתהליך האינטק. מה ניתן לשאול כשבן/בת הזוג נוכחים ומתי נפגש בנפרד עם כל אחד מהם בתהליך האבחון.
בחירת הסימפטום המיני- מה משמעותו של הסימפטום המיני בהתפתחות האישית, המינית ומה משמעותו במערכת הזוגית
חשק, תשוקה ופערים בין בני הזוג. כיצד נבין ונטפל בבעיות תשוקה אצל זוגות. נלמד את תרגיל המיקוד החושי (Sensate Focus) דרך מושג ה"מרחב המעברי" הויניקוטיאני.
חרדת ביצוע ואי שליטה על האורגזמה (שפיכה מהירה או מעוכבת) סימפטומים "גבריים". כיצד נעזור לגברים להתחבר מחדש למיניות שלהם. לעבור משפת ביצוע לשפת העונג.
מה מספר לנו הכאב על מיניות האישה. על הבחירה של הגופנפש כיצד להציג וללמוד את מכאוביו ותשוקותיו וצרכיו.

הקורס מוכר ע"י האגודה לטיפול משפחתי וזוגי, כחלק מההסמכה למטפל זוגי ומשפחתי.

המרצות:

מיכל ניר M.S.W

מטפלת ומדריכה בטיפול מיני, זוגי ומשפחתי פסיכותרפיה פסיכואנליטית וגופנית. 
מרכזת את התכנית לטיפול מיני באוניברסיטת בר אילן, מרצה בתכנית לטיפול זוגי ומשפחתי ובתכנית לפסיכותרפיה ממוקדת באוניברסיטת בר אילן, מרצה ב"שילובים", מדריכת צוותים.

קרן שהם קראוס (M.S.W)

מטפלת זוגית משפחתית מוסמכת ומטפלת מינית מוסמכת. עובדת בקליניקה פרטית עם זוגות ויחידים. מרצה באוניברסיטת בר אילן בתוכנית לטיפול מיני, באוניברסיטת תל אביב בתוכנית ללימודי טיפול זוגי ומשפחתי ובתל השומר בתוכנית ללימודי טיפול מיני. כמו כן מדריכה מתמחות לטיפול מיני במסגרת המרפאה לטיפול מיני בתה"ש (שס"ק).

מועדי הקורס:
תחילת הקורס – 15/6/2022 
הקורס יתקיים בימי רביעי  בין השעות 9:00-12:30
6 מפגשים און ליין בזום, 
מחיר הקורס – 1950 ₪ כולל מע"מ ב- 5 תשלומים של 390 ₪ כל תשלום.

150 ₪ הנחה לנרשמים עד 22/05/22  קוד ההנחה: miniut

יש שאלות? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם