קורס EFT - טיפול זוגי ממוקד רגש

קורס EFT - טיפול זוגי ממוקד רגש

EFT – Emotionally Focused Therapy
56 שעות אקדמיות
הקורס בזום

טיפול זוגי ממוקד רגש (EFT) הינו טיפול קצר-טווח, מבוסס מחקר, המשלב בין גישות חווייתיות ומערכתיות, ופותח על ידי לזלי גרינברג וסו ג׳והנסון.
על-פי המודל, מצוקה זוגית נובעת מסייקלים אוטומטיים המופעלים בין בני זוג ומקושי ביכולת של בני הזוג להגיע לוויסות רגשי, עצמי וזוגי. הטיפול מסייע ליצור מרחב בטוח בו יכול הזוג להבנות מחדש, באופן חיובי ומעמיק, את הדפוס האוטומטי השלילי (הסייקל) בו הוא שבוי ולהגיע לקירבה.
המודל עוסק בהעמקה ובוויסות של רגשות, ביניהם פחד, עצב ובושה, ומאפשר שיח בסוגיות פגיעות כגון: חוויית בדידות, חוסר אונים, יאוש, ועוד. היישומים הפרקטיים של התאוריה מניחים כי האדם במערכות חייו (למשל, הזוגיות והמשפחתיות) הינו גמיש ויכול לצמוח ולהתפתח, מתוך תחושת מסוגלות המתאפשרת בתהליך טיפולי בטוח.

במהלך הקורס ניגע  ביסודות הטיפול הזוגי ממוקד הרגש, נכיר את המודל הטיפולי על שלביו השונים ואת מפת הדרכים היישומית שלו. נחשף לעקרונות התאורטיים והפרקטיים של הגישה, במטרה לאפשר התנסות בעבודה ושילוב של עקרונות הטיפול ממוקד הרגש, בעשייה הטיפולית. כל מפגש ישלב המשגה דידקטית, צפייה בסרטי טיפול של מומחים, שיח ותרגול התנסותי בקבוצות קטנות.

הקורס מיועד במיוחד למטפלים זוגיים בעלי ניסיון.

על המרצה:

עפרה קולא

מטפלת זוגית ומשפחתית, מוסמכת על ידי האגודה הישראלית לטיפול זוגי ומשפחתי.
מוסמכת על ידי  ICEEFT, הארגון הבינלאומי למצוינות בטיפול ממוקד רגש, כמטפלת וכמדריכה.

עפרה מתמחה בעבודה עם זוגות ומשפחות, בגישות ממוקדות רגש והתקשרות, מדריכה ומרצה במרכזי טיפול למשפחה בשרות הציבורי, במסגרת תכנית ״הגל החדש בפסיכותרפיה״ ( בעבר) ובמסגרות פרטיות נוספות. ממייסדות ומובילות קהילת ה- EFT הישראלית דוקטורנטית העוסקת במחקר עדכני על טיפול זוגי ממוקד רגש, באוניברסיטת בן גוריון.
בעבר עסקה בפיתוח מנהיגות וליווי צוותים ומנהלים, ניהלה רשת ארצית של מרכזי טיפול למשפחה וכן הובילה את תחום  הרווחה בקרן  פילנטרופית גדולה
מטפלת ומדריכה בקליניקה פרטית בתל אביב

הקורס יהיה בהיקף 56 שעות אקדמיות במסגרת של 12 מפגשים, 3:30 שעות מלאות כל מפגש.

המפגשים יתקיימו אונליין בזום , בימי ראשון בין השעות  12:15 – 15:45

תחילת הקורס –  13/3/2022

להורדת הסילבוס של הקורס לחץ כאן >>סילבוס קורס מרץ 2022

מחיר הקורס 3600 ₪ ב-6 תשלומים של 600 ₪ כל תשלום.

הנחה לנרשמים עד 15/02/22 – 300 ₪ – קוד ההנחה: EFT-H

הקורס מוגבל ל-25 משתתפים

ד"ר סו ג'ונסון על שיטת הטיפול EFT

יש שאלות? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם