"לא הטרו-נורמטיביות ובכל זאת כאן:
משפחות להט"ביות ומשפחות יחידניות:
מאפיינים, ייחודיות ואתגרים"

שתי סדנאות ייחודיות בנות יום כל אחת, על משפחות שאינן הטרו-נורמטיביות
עבור מטפלים זוגיים ומשפחתיים

 14 שעות אקדמיות

סדנאות אלו יציעו הסתכלות אחרת, שונה ורחבה יותר, המתבוננת בעין סקרנית על גישות הטרו-נורמטיביות המניחות הנחות אפריוריות לגבי תפקידים בסיסיים שקיימים במשפחה כמו 'גבר', 'אישה', 'אבא', אמא', 'משפחה' 'זוגיות' ועוד, אשר יאפשרו לנו להרחיב את הדעת ואת סל הכלים הטיפוליים מול מטופלים אלו.

משפחה כבר איננה מזמן רק אמא, אבא וילדיהם הביולוגיים.

בעשורים האחרונים אנו עדים להתרחבותו של המושג וליצירתן של משפחות בעלות הרכבים שונים ומגוונים: מהורה יחידני/ת וילדיו/ה (הביולוגיים, האומנים או המאומצים), דרך משפחות בהן שני ההורים מאותו מין, המגדלים ילדים ועד שלישייה או רביעייה של הורים (החולקים אותו משק בית או שלא), המגדלים ילדים משותפים. כולם כאן, מתמודדים עם שאלות ומורכבות של ניהול משק בית וגידול ילדים, אך בנוסף, עם סטיגמות ודעות קדומות הממקמות אותן במקום נמוך מבחינה חברתית.

מתוך התבססות על התיאוריה הקווירית, יוצגו משפחות אלה על מאפייניהן השונים, ייחודיותן ומורכבותן ובעיקר, תינתן למטפלים הזדמנות לבחון את יחסם האפריורי כלפי משפחות אלו.

כמטפלים אשר גדלו בתוך חברה הטרו-נורמטיבית, אנו מושפעים במידה זו או אחרת מהנחות וסטראוטיפים שונים לגבי זוגיות, הורות ומשפחתיות שהיא אינה הטרו-נורמטיבית, ומתוך עמדות אלו אנו ניגשים אל זוגות ובני משפחות שאינן הטרו-נורמטיביות ואשר פונים אלינו ומבקשים את עזרתנו.

מרצה:
שרי אופיר לביא, M.S.W, מטפלת זוגית, משפחתית ומינית מוסמכת,
פסיכותרפיסטית בשיטות מבוססות רגש וחוויה

הסדנאות תתקיימנה בזום ב 9/6/2021 (יום רביעי) וב 15/6/2021 (יום שלישי)

בשעות 14:30 – 9:00

מחיר שתי הסדנאות – 390 ש"ח

יש שאלות? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם