קורס DBT

קורס מיומנויות DBT

DBT – טיפול דיאלקטי התנהגותי

הקניית טכניקות וכלים לטיפול בקשיים בויסות רגשי
56 שעות אקדמיות
הקורס בזום
עם גב' שרון לוריא

טיפול דיאלקטי התנהגותי (DBT) הינה גישה טיפולית שפותחה על ידי מ. לינהן ונמצאה יעילה לטיפול במי שמתמודד עם קשיים משמעותיים בויסות הרגשי, המובילים לחוסר שליטה ברגשות וריבוי בעיות.

לאור האירועים המחרידים והמלחמה כיום עולה רצון וצורך בקרב מטפלים להרחיב את הידע שלהם כך שיהיה רלוונטי ויעזור למטופלים להתמודד עם המצוקה והרגשות הקשים בעקבות המצב.
הקורס הנ"ל מתמקד בלימוד מיומנויות. מיומנויות ה-DBT, הן סל רחב ועשיר מאד של כלים הן מעולם השינוי (CBT ) והן מעולם הקבלה (מיינדפולנס ובודהיזם).
בימים אלו כולנו זקוקים לכלים שיעזרו בויסות הרגש, בהתמודדות עם מצוקה גבוהה ובשהות עם המחשבות והרגשות שלנו ביומיום. כמו כן למצוא משמעות ולהיעזר בכלים של קבלה רדיקלית. מטפלים רבים שכבר עובדים ומכירים את המיומנויות של ה-DBT מדווחים על כך שהמיומנויות מספקות להם בסיס מוצק ורחב לצאת ממנו ולתת למטופל כלים מעשיים ויעילים שיוכל להיעזר בהם.

מטופלים עם קשיים בויסות הרגשי מתמודדים עם מגוון בעיות וסיטואציות בחייהם אותן הם מנסים לפתור כמיטב יכולתם אך לעיתים קרובות בדרכים לא אדפטיביות שמובילות אף להחמרה של הבעיה אותה ניסו לפתור ולתחושת חוסר מסוגלות וייאוש. המטרה ב-DBT היא לעזור למטופל להחליף התנהגויות לא יעילות ובלתי מסתגלות אלו בהתנהגויות יעילות. לפיכך, חלק בלתי נפרד מטיפול בגישה של טיפול דיאלקטי התנהגותי עוסק במיומנויות.

ב-DBT נלמדות ארבע קבוצות עיקריות של מיומנויות – מיינדפולנס, ויסות רגשי, יכולת לשאת מצוקה ויעילות בינאישית, כל אחת מכילה בתוכה מגוון רב של כלים אותם המטופל לומד במקביל לטיפול הפרטני (בקבוצה או באופן יחידני).

הקורס יתמקד במיומנויות אלו. נלמד ונתרגל בדרך חווייתית מיומנויות מתוך כל ארבע הקבוצות תוך התנסות אישית ותרגול עצמי בין המפגשים. בנוסף להכרות עם המטרות והתוכן של המיומנויות תהיה התייחסות גם לעקרונות לימוד והנחיית המיומנויות.

תוכן המפגשים:
1. רקע
2. מיומנויות מיינדפולנס
3. מיומנויות מיינדפולנס
4. מיומנויות ויסות רגשי
5. מיומנויות ויסות רגשי
6. מיומנויות ויסות רגשי
7. מיומנויות עמידות במצוקה
8. מיומנויות עמידות במצוקה
9. מיומנויות עמידות במצוקה
10. מיומנויות יעילות בינאישית
11. מיומנויות יעילות בינאישית
12. סיכום
*יתכן ויחולו שינויים בתכנים שיתבססו על הצרכים של הקבוצה.

הקורס מיועד לאנשי טיפול פסיכולוגים קליניים שיקומיים, רפואיים, חינוכיים והתפתחותיים, עובדים  סוציאליים, פסיכיאטרים, מטפלים בהבעה ויצירה, קרימינולוגים קליניים ריפוי בעיסוק תואר שני ויועצים חינוכיים.
יש לשלוח בוואטסאפ (08-6885622) או במייל (shiluvim@gmail.com) צילום תעודות המקצוע.

  על המרצה:

גב' שרון לוריא

עובדת סוציאלית קלינית, מומחית ומדריכה בטיפול קוגניטיבי התנהגותי. התמחות בעבודה עם אוכלוסייה עם קשיים בויסות הרגשי בגישת DBT (טיפול דיאלקטי התנהגותי).   מלמדת ומדריכה סטודנטים וצוותים במגוון מסגרות בשירות הפרטי והציבורי. 

היקף הקורס: 56 שעות אקדמיות
12 המפגשים יתקיימו אונליין בזום , בימי רביעי בין השעות 20:45 -17:15
תחילת הקורס בתאריך 6/11/2024 

להורדת סילבוס-לקורס-מרץ-24 לחצו כאן

מחיר הקורס 3600 ₪ ב-6 תשלומים של 600 ₪ כל תשלום.

הנחה בהרשמה  עד 6/9/24  – 300 ₪ – קוד ההנחה: DBT-BARZEL

לתשומת לבכם:
א. המפגשים בזום, עם מצלמות פתוחות, השתתפות פעילה ותירגול בין המפגשים.
ב. מפגשי הקורס מוקלטים, רק במקרים של העדרות משתתף, ובתאום מראש. 
ג. בסוף הקורס ניתנת תעודת סיום הקורס ממכון שילובים.

הקורס מוכר לגמול השתלמות(למעט עובדי הוראה)

הקורס מוגבל ל-25 משתתפים

יש שאלות? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם